„Читали смо гласно“

Активности

Национални дан књиге обележили смо тако што смо „читали гласно“ лепе мисли из књиге „Мали Принц“. За крај читања одабрали смо песму „Опомена“ Мике Антића.

Акцију смо започели у школи тако што смо преко разгласа позвали ученике и наставнике да се укључе у акцију „Читајмо гласно“ коју организује Друштво школских билиотекара Србије поводом Националног дана књиге, 28. фебруара.

Читање смо симболично започели у 5 до 12 као подсeћање да је крајњи тренутак да схватимо значај  књиге и читања. Обишли смо осам одељења млађих и старијих разреда и тиме завршили акцију у школи.

Активност  смо наставили у непосредном окружењу, тако што смо обишли радње, апотеке, пекару, банку, пошту  и гласно читали запосленима и грађанима који су се затекли на тим местима.

Циљ ове заједничке активности је промовисање књиге, читања, читалачке писмености и културе говора. У акцији су учествовале чланице библиотечке секције Ана, Мина, Маша, Хана, Анастасија и Вања као фото – репортер, ученице 8-6.