Пројекат „Град добрих домаћина“

Пројекти

У  оквиру програма „Унапређење људске сигурности“ наша школа се укључила у пројекат „Град добрих домаћина“. Ученици и наставници су након посете Пријепољу, Прибоју и Новој Вароши у марту месецу, приредили пријатељски дочек гостима из ОШ „Живко Љујић“ из Нове Вароши. Током боравка у Београду, у мају 2015. године, петнаест ученика Нове Вароши смештено  је код другара у Борчи. Они су заједно ишли на излете, такмичили се у спортским дисциплинама, учествовали у различитим радионицама и посетили знаменитости нашег града. Овај програм финансирао је фонд Уједињених нација за људску сигурност а организатори сусрета су Канцеларија Владе Републике Србије за људска и мањинска права. Том приликом нашу школу су посетиле координаторка Уједињених нација у Србији Ирена Војачкова Соларно и директорка Канцеларије Владе Републике Србије за људска и мањинска права Сузана Пауновић.