Вук Долијановић

Вести, Успешни ученици

У првом разреду ми је већ било јасно да, у четвртој клупи седи веома радознао дечак који пажљиво прати наставу. Његово жеља за стицањем новог знања, лакоћа са којом све постиже, и више него сјајни резултати били су невероватни. Одмах сам га укључила у математичку секцију . Такмичење „Мислиша“ у другом разреду  (2013.) утицало је  да развије љубав према математици. У сваком нашем разговору помиње како га је то покренуло и мотивисало за даљи рад. Те године освојио је 1. место на „Архимедесовом такмичењу“ ( градски ниво), стекао право на републичко такмичење, а  наредне године 2014. освојио је 2. место. У четвртом разреду освојио је 1. место на градском такмичењу из математике (2015.)

Морам да поменем и његову благу нарав, скромност и несебичност. У сваком тренутку се трудио да помогне својим другарима и радо делио своје знање са њима. Веома су га волели и ценили и радовали су се сваком његовом успеху.

Аница Глигоријевић, учитељица

Све освојене нагреде и признања биле су увод у још боље резултате које је Вук остварио током 5. и 6. разреда.

Школска 2015/2016. година

1. место на окружном такмичењу из биологије;
  2. место на општинском такмичењу из српског језика,
  3. место на градском такмичењу из српског језика;
  4. место на општинском такмичењу из историје;
  5. место на окружном такмичењу из математике;

Школска 2016/2017. година

1. место на Архимесесовој интернет олимпијади;
  2. место на општинском такмичењу из математике;
  3. место на окружном такмичењу из математике;
  4. место на државном такмичењу из математике;
  5. место на општинском такмичењу из програмирања;
  6. место на општинском такмичењу из физике;
  7. место на градском такмичењу из физике;
  8. место на државном такмичењу из физике;

Након завршетка шестог разреда Вук је уписао Математичку гиманзију и тамо завршио седми и осми разред.

1. Балканска јуниорска олимпијада