Пројекат „Активни а млади“

Вести, Пројекти

Гости наше школе били су чланови  Удружења учесника омладинских радних акција, СОРАС. Они су нам представили пројекат „Активни а млади“ чији је  циљ упознавање ученика са могућностима за креативно провођење слободног времена и волонтирањем младих на заштити животне средине. Пројекат је подржан од стране Секретеријата за спорт и омладину града Београда.

Пројекат је реализован у нашој школи у току два дана, 28 и 29.9. и у њему су учестовали ученици 8. разреда.

Првог дана одржана је радионица а затим и квиз знања из биологије, географије и екологије. Радионицу је водио Иван Јанковић, апсолвент Шумарског факултета у Београду, који је учеснике радионице организовао у заједничкој акцији садње украсног биља и уређења школског дворишта.

Другог дана,  активискиња  Биљана Кордић  одржала је радионицу на тему „Зашжтита животне средине на локалном нивоу“ на којој су се разматрали сви еколошки проблеми у Борчи и могућности њиховог решења.