„Траг постојања“

Вести

Из штампе је изашла монографија „Траг постојања“ која прати и бележи 50 година рада и постојања ОШ „Раде Драинац“. У оквиру програма прославе Светог Саве одржана је  промоција монографије о којој су говориле директорка Славица Зајић Смиљанић у својству издавача и библиотекарка Олга Васић као уредник издања. Сећања и лепе успомене које су из наше школе понеле старије колеге и бивши ученици читали су : Анастасија, Огњен, Хана, Ема и Маша.

Први примерци монографијe поклоњени су нашим почасним гостима, учитељици Мирослави Ракочевић  и бившем директору Браниславу Вучинићу.

„Публикација пред вама својеврсна је збирка сећања наших летописаца коју остављамо као траг у времену будућим хроничарима развоја образовања и свеукупног друштвеног развоја у нашој средини и успомену за оне који су били део наших првих педесет.“